• Tue. May 21st, 2024

policia kukes

  • Home
  • Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit! Kontrolle në Kukës e Has, gjyshja shpallet në kërkim nga policia

Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit! Kontrolle në Kukës e Has, gjyshja shpallet në kërkim nga policia

Asnjë gjurmë e 3 vjeçarit prej më shumë se 5 ditësh tashmë. Policia e Durrësit njofton se janë kryer kontrolle në bashkëpunim me blutë e Kukësit, në zonën e këtij…

VIDEO/ Rrihet me grushte drejtori i një banke në Kukës, arrestohet 41-vjeçari nga Prishtina

Një 41-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Kukësit, pasi është denoncuar nga drejtori i një banke, se e ka goditur për shkak të detyrës. Shtetasi nga Prishtina dyshohet…

VIDEO/ Kukës, sekuestrohen lëndë radioaktive dhe kimike, armë dhe municione

Një person është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi në magazinën e tij u gjetën armë, municione si dhe lëndë radioaktive dhe kimike. Zbulimi u bë pas kontrollit në një…

Morin, ndalohet në kufi 25-vjeçari i kërkuar në Gjermani

Një 25-vjeçar banues në Fushë Kosovë është ndaluar sot nga autoritetet kufitare të Morinit, pasi kërkohej ndërkombëtarisht. Behet djalë për shtetasin J.D. i cili kërkohej në Gjermani, pasi gjykata në…

Arrestohet në Morin trafikanti i drogës

Policia Kufitare e Morinit në Kukës ka goditur një rast të tentativës së trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Në pranga është vënë një shtetas rumun me akuzën e trafikut ndërkombëtar…

Sekuestrohen 28 500 euro në Morinë

Ditën e sotme janë sekuestruar 28 500 euro në pikën kufitare të Morinës. Policia bën me dije se këto të holla të padeklaruara janë gjetur brenda një automjeti. Gjatë kontrollit…

Plagosja e klandestinit egjiptian në Morinë, prokuroria: Në hetim efektivi i policisë në Kukës

Prokuroria e Kukësit ka reaguar në lidhje plagosjen e shtetasit egjiptian në pikën kufitare të Morinës nga policia. Në kuadër të operacionit është arrestuar K.GJ, për “Dhënie ndihme për kalim…

Plagoset nga policia një sirian në doganën e Morinit

Një fugon me klandestinë teksa tentonte të kalonte ilegalisht kufirin në Morinë është ndjekur nga polica, e cila po kryente një operacion për kalim të paligjshëm të kufirit. Pasi u…

Tentoi të kalonte 59 emigrantë me furgon në Kosovë, kapet 18-vjeçari kuksian

Policia e Kukësit ka bërë të ditur se në sajë të operacionit “Tentativa” ka vënë në pranga një 18-vjeçar, i cili akuzohet se në muajin tetor tentoi të kalonte në…

Kukës/ Prej disa ditësh rezultonte i humbur, gjendet i pajetë 50-vjeçari. Policia hapi derën me forcë

Një 50-vjeçar i cili prej disa ditësh rezultonte i humbur është gjetur në banesën e tij i pajetë. Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur në Kukës, ku familjarët kanë denoncuar…