Sa raste me koronavirus kishte sot në Kukës?

Read Time:52 Second

Sot është dita e 2-të pa raste të reja me koronavirus në Kukës.

Kështu bën të ditur ministria e Shëndetësisë.

Në raportimin e sotëm nuk kishte asnjë rast të raportuar në Kukës dhe në Tropojë.

Në rang qarku Kukësi, kishte vetëm 1 raste me koronavirus të raportuar në Has.

‘Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 847 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, ku përfshihen edhe testime të kryera në laboratorët jo publike, ndërsa 153 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

130 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm në 24 orët e fundit, duke e çuar në 6106 që nga fillimi i epidemisë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:

61 raste në Tiranë, 20 në Korçë, 12 në Durrës, 11 në Shkodër, 9 në Vlorë, 8 në Elbasan, nga 6 raste Lezhë, Mirditë, nga 3 raste Kavajë, Malësi e Madhe, nga 2 raste Kurbin, Tropojë, Mat, Maliq, nga 1 rast Krujë, Fier, Has, Berat, Përmet, Kuçovë’, bën të ditur ministria e Shëndetësisë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/ Aksidenti i frikshëm me 5 makina të përplasura në Rrugën e Kombit
Next post Miqësorja/ Kukësi nuk ja del kundër Llapit, gati për Wolfsburgun