COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 612 të vaksinuar, 3901 testime, 890 të shëruar, 1075 raste të reja dhe 18 humbje jetë në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo […]

Një i ri 22-vjeçar, është arrestuar ditën e sotme nga blutë e Kukësit pasi ishte denoncuar ne faqen zyrtare të policisë Kukës për përndjekjen e një të miture. Lajmi është konfirmuar nga policia, bën me dije se është arrestuar në flagrancë 22-vjeçari i identifikuar me iniciale A. K. 22-vjeçari akuzohet […]

Rajoni ndërkufitar Korab – Koritnik / Sharr prej shekujsh është banuar nga barinj të cilët e kanë trashëguar këtë traditë brez pas brezi. Shumë nga historitë e së kaluarës kanë mbërritur deri në ditët e sotme. Shfletoni broshurën elektronike e cila pasqyron copëza nga jeta e barinjve, skulptorëve të peizazheve […]

Në qarkun e Kukësit, situata meteorologjike paraqitet e stabilizuar, pasi reshjet e dëborës kanë pushuar, megjithatë temperaturat e vijojnë të jenë të ulëta në të gjithë territorin. Rrugët rurale në administrim të bashkive janë të qarkullueshme me zinxhirë përveç rrugëve të njësisë administrative Kalis, Grykë Çajë, fshatrat që lidhin me […]