Vihet në pranga, me qëllim ekstradimi drejt Çekisë, një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprat penale ‘Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike’ dhe ‘Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të zjarrit dhe municioneve’. Në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Morinë, shërbimet e Policisë Kufitare, si rezultat […]

Dy të rinj nga Prishtina janë vënë në pranga në doganën e Morinit, pasi akuzohen për trafik droge. Sipas policisë kufitare të Kukësit, dy të rinjtë me inicialet A. V., 23 vjeç dhe V. B., 22 vjeç, janë ndaluar pasi gjatë kontrollit në makinën e tyre ‘Audi’ u është gjetur […]

Dy rrugët e Partisë Demokratike të Shqipërisë, si✌gishtat e simbolit tonë të fitores. Mbas 25 Prillit të maskaradës  zgjedhore, si pjesë aktive e Partisë Demokratike prej ‘90 dhe shumë vite kontribut e punë në PDSH, si pinjoll i një familje që e ka paguar anti-komunizmin e demokracinë me gjak dhe […]

Kategoria Superiore ka ardhur në fazën finale të saj. Të mërkurën luhen ndeshjet e fundit, ku do caktohet skuadra kampione e ekipet e rëna, por edhe golashënuesi më i mirë i sezonit. Këtë sezon gara ka qenë e fortë mes disa goleadorëve, teksa ata të Kukësit spikasin më shumë se […]

Kuksiani Ibsen Elezi është përjashtuar nga gara për kryetar të PD-së. Vendimi është dhënë pasditen e sotme nga kryesia e Partisë Demokratike. Burimet thanë se Elezi është përjashtuar pasi ka mbajtur qëndrime kundra që janë të dëmshme për PD-në. ‘Ka mbajtur qëndrime kundër interesit të partisë’, thanë burime pranë selisë […]

Duket se skuadra e Kukësit nuk ka ndonjë mision fitoreje në Korçë. Kjo pasi edhe skuadra është relaksuar në Pogradec dhe në vend që të merren me ndjeshjen, kanë shëtitur natyrën piktoreske. Ja çfarë shkruan faqja e skuadrës së Kukësit në Facebook: Diten e djeshme, ekipi ka qendruar ne hotel […]